Zabudnite na nepoddajné vlasy, ktoré sú premenlivé ako aprílové počasie. So žehličkou na vlasy svoju hrivu skrotíte, alebo jej naopak dodáte požadovaný objem. A môžete si spraviť aj krásne kučery. Vďaka jednoduchému sprievodcovi zistíte, podľa čoho si vybrať žehličku na vlasy, aby sa najlepšie hodila pre váš typ vlasov.
Povrch žehliacej plochy je pri žehličke na vlasy alfou a omegou. Nie každý materiál je totiž dostatočne kvalitný a nie každý je k vašim prameňom dostatočne šetrný.
Keramický povrch je najčastejšie používaný materiál v žehličkách na vlasy, ktorý zaistí rovnomerné rozloženie tepla. Vďaka tomu si vlasy nespálite. Vytvára záporné ióny, čím predchádza nepríjemnému elektrizovaniu vlasov. Zohrievaním povrchu sa keratín postupne uvoľňuje a vyžehlené vlasy sú tak lesklejšie.
Žehlička na vlasy s turmalínovým povrchom je k vlasom šetrná, počas žehlenia vlasy neelektrizuje a nespôsobuje ich krepovatenie . Často môžete naraziť na žehličku s turmalínovým a keramickým povrchom zároveň.
Teflónový povrch žehličky na vlasy sa postará o rýchle a jednoduché vyžehlenie a nespôsobuje krepovatenie. Teflón navyše zabraňuje „pripáleniu“ prostriedkov na vlasy.
Mramorový povrch žehličky na vlasy je typický tým, že zabraňuje poškodeniu vlasov. Zaistí im okamžitú tepelnú ochranu.
Žehlička na vlasy s titánovým povrchom sa len tak nepoškriabe. Titánový povrch patrí medzi tie najodolnejšie na trhu a zároveň je vhodný aj pre tie najjemnejšie vlasy.
TIP: Pozor na žehličky na vlasy s kovovým povrchom, pretože kovové platničky môžu poškodiť vaše vlasy v dôsledku nerovnomerného zahrievania.
Na trhu nájdete prevažne žehličky na vlasy s nastaviteľnou teplotou. Na každý typ vlasov je totiž vhodná iná teplota. Čím tenšie vlasy, tým nižšiu teplotu by ste mali na žehličke nastaviť.
Dôležitým kritériom pri výbere žehličiek na vlasy je počet teplotných programov. Tie najlepšie žehličky na vlasy majú do 30 teplotných programov od 80 – 235 °C.
Štandardná šírka žehliacej plochy je približne 2,5 cm, no celkový rozsah je od 1,5 cm do 5 cm. S menšou plochou sa vám síce bude dobre manipulovať, no nie je vhodná na všetky typy vlasov. Pre dlhšie a silné vlasy sa skôr hodia širšie plochy. S menšou by to bola omnoho namáhavejšia činnosť.
Na prvý pohľad nie tak dôležitá vec, no treba brať do úvahy, že každý nemá zásuvku pri zrkadle v kúpeľni. V tom prípade sa zíde dlhšia šnúra. Všeobecne je však dlhšia šnúra výhodou. Nemusíte sa aspoň krčiť, ak je elektrická zásuvka nízko nad podlahou. Rovnako nehrozí riziko jej zošmyknutia a rozbitia, keď ju s napnutým káblom položíte napríklad na umývadlo.
TIP: Žehlička na vlasy vie vlasy nielen vyrovnať, ale aj urobiť krásne vlny. Vlasy vám natočí každá žehlička na vlasy so zaoblenými hranami. Kučery budú vyzerať trochu inak než tie vyrobené kulmou na vlasy.
V prípade, že túžite mať vlasy s leskom a hebkosťou, vyberte si žehličku na vlasy s ionizátorom. Počas žehlenia sa využívajú saténové ionty a práve tie nasajú zo vzduchu vlhkosť. Potom ňou obalia každý vlas, čím zabránia jeho vysušeniu.
Parná žehlička na vlasy obsahuje užitočnú funkciu pary, ktorá využíva kombináciu tepla a pary na vyrovnávanie a ošetrovanie vlasov.
Pre zvýšenie bezpečnosti sú niektoré modely žehličiek na vlasy vybavené funkciou automatického vypnutia. Po určitom časovom intervale sa jednoducho samé vypnú.
Vyhľadávané sú najmä žehličky na vlasy s rýchlym ohrevom, teda keď na zahriatie stačí 15 – 30 sekúnd. Môže sa to zdať ako menej dôležitý faktor, no pri rannom zhone to určite ocení každá žena.
Väčšina žehličiek je stavaná na žehlenie suchých vlasov. Sú však i žehličky, ktoré slúžia špeciálne na žehlenie mokrých vlasov. Táto funkcia počas žehlenia zabezpečí vysušenie vlasov a je určená najmä pre husté a nepoddajné vlasy.